Škola hrou :-) … učivo v týdnu od 18.5.2020 – 22.5.2020

Milé děti, tenhle týden nás opět čekají různé úkoly , kde se dozvíte nové věci a poznatky, případně zopakujeme to, co jsme se společně naučili. V hodině matematiky budeme opakovat desetinná čísla a zaměříme se hlavně na geometrii, kde na nás čeká krychle ( síť krychle a povrch krychle )  a kvádr ( síť a povrch kvádru ).

1. online hodina Krychle str. 46 / 1, 3, 5 a růžový rámeček  a vzorec pro výpočet zapsat do sešitu, 6 a na čverečkovaný papír narýsuj síť krychle .
  2.  online hodina Kvádr str. 47 / 2 str. 54 / zapsat do sešitu růžový rámeček a vzorec pro výpočet povrchu  kvádru, společně vypracujeme 54/1, 2  a na čtverečkovaný papír narýsuj síť kvádru

Na zadní straně ( obalu ) učebnice jsou sítě krychle i kvádru, které můžete použít jako pomůcku na rýsování.

Opakování najdete v umimeto.org

Online hodina ve středu pro sk.č. 3 je zrušena, protože máme poradu, ale děti se můžou připojit ke skupině č. 1 a 2.

ČJ – v Teams

AJ – v Teams

PDVL  zelená

První prezident ČSR ( Dějepic )